Winners’ Showcase

All Names are Listed as appearing from left to right, unless stated otherwise. Any issues regarding misplacement of names should be directed to marketing@oec2019.ca


Junior Design

First Placement

Queen’s University

Justin Bonal, Matthew Julseth, Connor Chappell, Charles Meadows

Justin Bonal, Matthew Julseth, Connor Chappell, Charles Meadows

Second Placement

University of Waterloo ‘A’

Shannon Kremer, Lania Terisno, Kimberly Liu, Xinyi Zou

Shannon Kremer, Lania Terisno, Kimberly Liu, Xinyi Zou

Third Placement

Ryerson University

Angelo Ferreira, Christopher Lansdale, Thomas Poltoranos, Shivam Patel

Angelo Ferreira, Christopher Lansdale, Thomas Poltoranos, Shivam Patel

Senior Design

First Placement

University of Waterloo ‘A’

Patrick Groh, Kristopher Griffin, Yuvin Weerasinghe, Jiaxin Han

Patrick Groh, Kristopher Griffin, Yuvin Weerasinghe, Jiaxin Han

Second Placement

York University

Chandler Cabrera, Michael Tabascio, Konrad Kaczor, Jacob Samson

Chandler Cabrera, Michael Tabascio, Konrad Kaczor, Jacob Samson

Third Placement

University of Waterloo ‘B’

Xiao Geng Li, Ian Lung, Megan Town, Quinton Millard (missing)

Xiao Geng Li, Ian Lung, Megan Town, Quinton Millard (missing)

Programming

First Placement

University of Toronto

Luke Volpatti, Christopher Agia, Woo Sik Kim, Samuel Looper

Luke Volpatti, Christopher Agia, Woo Sik Kim, Samuel Looper

Second Placement

York University

Julia Paglia, Amer Alshoghri, Shawn Verma, Joshua Abraham

Julia Paglia, Amer Alshoghri, Shawn Verma, Joshua Abraham

Third Placement

McMaster University

Mackenzie Van Vliet, Omar Rabie

Mackenzie Van Vliet, Omar Rabie

Innovative Design

First Placement

University of Waterloo ‘A’

DSC_6385.jpg

Second Placement

McMaster University

DSC_6382.jpg

Third Placement

University of Waterloo ‘B’

DSC_6381.jpg

Communications

First Placement

McMaster University

Oussama Saoudi

Oussama Saoudi

Second Placement

University of Toronto

Ali Haydaroglu, Kimberly Ren

Ali Haydaroglu, Kimberly Ren

Third Placement

Western University

Alexandra Bachtold, Angelica Tilli

Alexandra Bachtold, Angelica Tilli

Debate

First Placement

Ryerson University

Rymn Wadhwa, Griffin Murdoch

Rymn Wadhwa, Griffin Murdoch

Second Placement

Queen’s University

Melissa Young, Felix LeClair

Melissa Young, Felix LeClair

Third Placement

York University

Aryaman Doctor, Erin Corrado

Aryaman Doctor, Erin Corrado

Re-Engineering

First Placement

University of Guelph

Second Placement

York University

Menatalla Ellag (missing), Bradley Leonard, Kourosh Toghrol, Emily Secnik

Menatalla Ellag (missing), Bradley Leonard, Kourosh Toghrol, Emily Secnik

 

Third Placement

Akansha Prasad, Maya Ziolkowska

Akansha Prasad, Maya Ziolkowska

 

Consulting

First Placement

University of Ottawa

Anne Fagnan, Liam Roche, Marianne Lee

Anne Fagnan, Liam Roche, Marianne Lee

Second Placement

Western University

Bridget Hall, Kieran Milne, Hunter Vernon, Sean Wolcyzk

Bridget Hall, Kieran Milne, Hunter Vernon, Sean Wolcyzk

Third Placement

Carleton University

Caleb Alexander, Ragini Bakshi, Nika Amralah, Hodhan Osman

Caleb Alexander, Ragini Bakshi, Nika Amralah, Hodhan Osman